JakubówJakubów seniorów

W gminie Jakubów seniorów nie brakuje. Ba, statystyki notują ich największy odsetek populacyjny w powiecie mińskim. Władze z wójt Hanną Wocial nie mają więc wyjścia i dogadzają lokalnym emerytom. Motywują do zrzeszania się, organizują im wycieczki i spektakularne święta. Ostatnio w niedzielę 27 października zaprosiły ich na gminny dzień seniora…

Boska troska

Jakubów seniorów / Boska troska

Zaczęli w samo południe od powitań, chwalb i podziękowań ozdobionych medalami i kwiatami. I tak związek emerytów w uznaniu wybitnych zasług przyznał Złotą Odznakę Honorową Ryszardowi Parolowi, Renacie Podsiadłej, Teresie Biegalskiej i Zofii Fortunie.
Wójt Hanna Wocial wręczyła już byłemu szefowi rejonowego PZERiI Stefanowi Karwowskiemu pamiątkową statuetkę i życzenia w podziękowaniu za wieloletnią pracę. Podziękowała również Lidii Domańskiej za udostępnienie przepięknego obiektu, aby seniorzy mogli się spotkać i celebrować swoje święto.
W związku z tym, że dzień seniora jest świętem radosnym, uroczystości towarzyszył kabaret EWG. Czyli – jak kto woli – Eksportowy Wytwór Gminny, który rozbawił wszystkich do łez i zachęcił do wspólnej zabawy. Przy okazji artyści zauważyli, że gdyby takie święto zorganizować przed wyborami, pierwsze rzędy lśniłyby od politycznych garniturów i sukien. Tym większe brawa dla Janiny Orzełowskiej z zarządu Mazowsza, która złożyła seniorom życzenia i wręczyła upominki.
Spotkanie z wielkopolskimi kabareciarzami było o tyle miłe, że właśnie EWG dwukrotnie przyjeżdżał do Mińska na Festiwal ETNO-kabaret. I zawsze – co podkreślali – zdobywał znaczące nagrody. Teraz dojrzał nawet do parodiowania zachowań nie tylko męsko-damskich.

Wielu zainteresowała także zapowiedź utworzenia w Mińsku kulturowego ośrodka – akademii wyłącznie dla ludzi drugiego i trzeciego wieku. Będzie w nim można aktywnie odpoczywać i realizować swoje marzenia, na które zawsze brakowało czasu. Będzie tam wszystko, czyli od różańca do tańca, bo przecież ten się starzeje i żyje w samotności, kto nie ma przyjaciół i radości.
Święto seniorów wzbogacił wspólny poczęstunek i kuluarowe rozmowy o życiu.

Numer: 44/45 (1152/1153) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *