Jednoczyć wysiłki dla dobra szkoły, miasta i regionu. Pracować dla chwały i szczęśliwej przyszłości Polski – mojej Ojczyzny. Ślubujemy! Tak nam dopomóż Bóg – takie właśnie słowa uczniowskiej roty zabrzmiały w niedzielę 20 października w Dębem Wielkim.

Ślubne mundury

Ślubne mundury

Wypowiedziało je chórem 300 dziewcząt i chłopców z pierwszych klas liceów mundurowych, prowadzonych przez Stowarzyszenia Płockiego Uniwersytetu Ludowego. Byli to uczniowie i kadeci szkół w Płocku, Kutnie, Ciechanowie, Wołominie i w Dębem Wielkim. Ślubowanie poprzedził dwudniowy obóz integracyjno- szkoleniowy w Czarnej, w którym wzięli udział pierwszoklasiści, kadra mundurowa PUL i dowódcy klas starszych.
W obchodach wzięli udział licznie przybyli rodzice uczniów i kadetów PUL, wychowawcy i mieszkańcy Dębego Wielkiego. Uroczysta zbiórka, zgodnie z ceremoniałem wojskowym i regulaminem musztry, zakończyła się defiladą przy dźwiękach Warszawianki.
Były także spektakularne pokazy wyszkolenia sportowo-obronnego, które przygotowali starsi uczniowie I LO PUL 111. Eskadry Myśliwskiej pod kierunkiem Adama Drajkowskiego.
Tradycyjnie uczestników obchodów gospodarze przyjęli zgodnie z zasadą polskiej gościnności: wojskową grochówką, grillowanymi kiełbaskami i rzepysznym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców pierwszoklasistów.

Numer: 44/45 (1152/1153) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *