Osią 12 dni papieskich były konkursy. W pierwszym na lapbook dotyczący papieskich pielgrzymek jury oceniło 55 prac z 15 szkół podstawowych. W kategorii kl. 1-4 jurorzy wyróżnili prace Wiktorii Szostak z Wielgolasu, Karoliny Rosochackiej ze Stojadeł, Zuzanny Mazur z Jakubowa, Amelii Wygas z Sulejówka, Rafała Płoszaja z Chobotu i Urszuli Tenderendy z Kałuszyna. Z klas 5-8 wyróżniono prace Pauliny Kujawskiej z Jakubowa, Hanny Bodo z Salezjan, Kariny Kolińskiej z Brzózego, Marii Berskiej z Kałuszyna i Karoliny Kudlak z mińskiej SP-2.

Tuzin papieża

Tuzin papieża

W drugim – teatralnym wystąpiło osiem zespołów, a wygrały dwa spektakle młodzieży z SLO, czyli LUSTRO i monodram CZŁOWIEK wyreżyserowane przez Dianę Gajc-Piątkowską. Drugie miejsce jurorzy przyznali także dwóm przedstawieniom – SILE PRZYJAŹNI przygotowanej przez podopiecznych Iwony Kowalczyk i Beaty Szczepańskiej z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie oraz MłoDOŚĆ w wykonaniu uczniów SP-3 pod kierunkiem Izabeli Saganowskiej.
Trzem uczennicom – Klaudii Karpińskiej, Urszuli Podlasek i Klarze Sosnowskiej jurorzy przyznali wyróżnienia za kreacje aktorskie.
Trzy spośród nagrodzonych przedstawień oraz wszystkie prace plastyczne goście obejrzeli podczas gali w czwartek 24 października.

Numer: 44/45 (1152/1153) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *