Latowicz strażacki

Druhowie z OSP z terenu gminy Latowicz oraz jednostka OSP Żaków wzięli udział w gminnych ćwiczeniach Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Głównym założeniem zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Latowiczu ćwiczeń było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań gaśniczych przy pożarach obiektów wielko powierzchniowych.

Świder do ćwiczeń

Latowicz strażacki / Świder do ćwiczeń

Istotne było zachowanie ciągłości podawania środków gaśniczych i dostarczanie wody na duże odległości, którą pobierano z pobliskiej rzeki Świder. Nie bez znaczenia okazało się też sprawdzenie poziomu wyszkolenia ratowników i gotowości operacyjno-technicznej sił i środków jednostek OSP z terenu gminy Latowicz. Do realizacji ćwiczebnych założeń zadysponowano 14 pojazdów oraz 75 ratowników.
Po zakończeniu ćwiczeń miało miejsce podsumowanie, na którym komendant powiatowy PSP Paweł Parobczak, wójt gminy Latowicz Bogdan Świątek-Górski, rozjemcy z komendy powiatowej PSP oraz członkowie zarządu oddziału gminnego ZOSP podziękowali wszystkim za udział w ćwiczeniach oraz przekazali swoje spostrzeżenia, uwagi i wnioski.

Numer: 44/45 (1152/1153) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *