Mińsk MazowieckiWaleczni na mistrzostwach

W stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewie rozegrano XXXIV Mistrzostwa Europy Seniorów i XXV Mistrzostwa Europy Juniorów w Taekwon-Do ITF. W kadrze Polski reprezentującej nasz kraj na mistrzostwach znalazło się czworo przedstawicieli Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO, którzy skutecznie walczyli o medale…

Sarajewo na medal

Waleczni na mistrzostwach / Sarajewo na medal

W zawodach wzięło udział 680 zawodników z 30 krajów – w tym reprezentacja narodowa Polski. Wyjazd naszych kadrowiczów na mistrzostwa poprzedziło zgrupowanie reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, które miało miejsce na przełomie września i października w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Reprezentacja Polski przywiozła z mistrzostw 42 medale – 10 złotych, 13 srebrnych i 19 brązowych, a Polacy zajęli I miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej mistrzostw – przed reprezentacjami Norwegii i Rumunii.
Wśród przedstawicieli Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO znaleźli się: Mistrz Jacek Łuniewski VII DAN jako trener kadry kobiet, Julia Kawka II DAN i Mateusz Radomski I DAN w kadrze seniorów oraz Cezary Jackowski I DAN w kadrze juniorów.

Cezary Jackowski zdobył wraz ze swoimi kolegami dwa tytuły mistrza Europy w kategorii juniorów – w konkurencji drużynowych układów formalnych oraz w konkurencji drużynowych technik specjalnych. Natomiast Julia Kawka wraz ze swoimi koleżankami wywalczyła brązowy medal w konkurencji drużynowych układów formalnych, a Mateusz Radomski zajął IX miejsce w konkurencji indywidualnych układów formalnych seniorów stopni I DAN.

Podopieczne Mistrza Jacka Łuniewskiego, który prowadzi kadrę kobiet wraz z Mistrzem Jarosławem Suską, zdobyły w Bośni i Hercegowinie 26 medali, w tym 6 tytułów mistrzyń Europy.

Ponadto w mistrzostwach w roli arbitra zawodów uczestniczył Karol Łuniewski III DAN – sędzia klasy międzynarodowej.

Warto dodać, że reprezentację Walii reprezentowało dwoje byłych mińskich klubowiczów. Viviana Widerska I DAN, która zdobyła brązowy medal w konkurencji juniorów walk kobiet do 55 kg, oraz Sewerian Widerski I DAN, który zajął V miejsce w konkurencji indywidualnych układów formalnych seniorów stopni I DAN, to wychowankowie Mistrza Łuniewskiego.

Numer: 44/45 (1152/1153) 2019   Autor: (łk)



Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *