Gmina Mińsk MazowieckiNiebezpieczne rewiry

Mińscy policjanci zatrzymali podejrzanego o zabicie trzech szczeniąt. Wszystko zaczęło się od internetowego nagrania, na którym widać jak młody człowiek strzela z wiatrówki do szczeniaków, po czym je zakopuje. Pracownicy pogotowia dla zwierząt oraz fundacji zajmującej się ujawnianiem i zwalczaniem podobnych przypadków ustalili miejscowość, w której doszło do zdarzenia – Nowe Osiny. Odnaleźli też miejsce, w którym zakopano trzy szczeniaki z ranami postrzałowymi na głowach. O sprawie powiadomili policję.

Strzelał do szczeniąt

KPP - Kronika policyjna

Funkcjonariusze, którzy zjawili się na wspomnianej posesji, zastali tam 15-latka i jego matkę. To właśnie nastolatek jest podejrzany o popełnienie tego czynu. Został on zatrzymany i umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka w Warszawie. Policjanci przeprowadzili czynności procesowe w miejscu ujawnienia martwych psów, a w domu 15-latka zabezpieczyli dwie wiatrówki, pudełko ze śrutem, telefon komórkowy oraz tablet nieletniego. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nagranie z zarejestrowanym zabiciem psów. Nieletni przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sąd zdecydował o umieszczeniu 15-latka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Policjanci zatrzymali też 86-letniego mężczyznę, który miał podżegać nastolatka do przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy umożliwił przedstawienie mu dwóch zarzutów karnych: podżegania do zabicia psów oraz znęcania się nad dwoma innymi psami. Podejrzany przyznał się do tych czynów i odpowie za nie przed sądem.

Numer: 44/45 (1152/1153) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *