Projekt „Moniuszko w dwóch odsłonach” zakłada organizację dwóch koncertów w Mińsku. Pierwszy 25 października o 19.00 w pałacu Dernałowiczów jest dedykowany dorosłym i zakłada wykonanie pieśni Moniuszki na głos – Ewelina Sielska-Badurek i fortepian – Emilia Sitarz.

Moniuszko podwójny

Moniuszko podwójny

Pieśni zostaną przeplecione ciekawostkami i nieznanymi informacjami z życia Moniuszki. Umożliwi to lepsze poznanie zarówno kompozytora jak i jego twórczości przez współczesnego słuchacza w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. W recitalu znajdą się utwory częściej wykonywane, jak i prawie w ogóle nie wykonywane, jak np. ballada Świtezianka do słów Mickiewicza.
Drugi koncert 7 listopada o 17.00 w MSzA to Moniuszko nie tylko na poważnie dedykowany głównie dla dzieci i młodzieży. Tu pieśni naszego narodowego kompozytora poznamy we współczesnych, odświeżonych aranżacjach. Aranżacje pozwolą przetłumaczyć utwory Moniuszki na współczesny język muzyczny. Koncert poprzedzą krótkie warsztaty z beatbox’u, tak aby każdy z uczestników mógł włączyć się do wspólnego śpiewania pieśni beatbox’ując. Warto wspomnieć, że beatbox m.in. znakomicie poprawia czynność narządu artykulacyjnego, czy toru oddechowego.

Numer: 43 (1151) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *