W Kałuszynie święto nauczycieli miało charakter zajęć lekcyjnych, podczas których uczennica wcielona w postać Ani z Zielonego Wzgórza wzywała do odpowiedzi dorosłych. Jako pierwszy został przywołany burmistrz Czyżewski, który wspominał najwcześniejsze lata szkolne.

Kałuszyn nauczycielom

Kałuszyn nauczycielom

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej podziękował nauczycielom i pracownikom placówek oświatowych za trud i pracę włożoną w nauczanie, wychowywanie i kształtowanie osobowości młodego pokolenia. Złożył życzenia zdrowia, dalszych osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi i młodzieżą oraz szacunku i poważania społecznego. Przy okazji w uznaniu za wieloletnią pracę na rzecz edukacji oraz rozwoju wspólnoty samorządowej wyróżnił statuetką kałuszyńskiego Koziołka Alinę Włodarczyk-Kurpiewską. Jest ona emerytowaną nauczycielką, przez trzynaście lat pełniła funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Kałuszynie, w pierwszej kadencji odrodzonego samorządu pełniła funkcję przewodniczącej Rady Miejskiej w Kałuszynie, a obecnie jest radną.
Nagrody burmistrza oraz listy gratulacyjne otrzymali dyrektorzy Renata Roguska i Marek Pachnik oraz dziewięciu nauczycieli Szkoły Podstawowej. Ci z kolei wręczyli nagrody i listy gratulacyjne nauczycielom i pracownikom obsługi.
Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetniły występy szkolnych zespołów Kasianiecka, Fleciki i Eksplozja zwieńczone wspólnym odśpiewaniem stu lat i tortem.

Numer: 43 (1151) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *