Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Przedszkolaki z przedszkola Nasza akademia odwiedziły policjantów z mińskiej komendy powiatowej. Gospodarzem, który oprowadzał dzieci po komendzie, była sierżant sztabowy Dominika Witek. W ciekawy i interesujący sposób opowiedziała o służbie policjanta. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji, w tym prezentacja policyjnego sprzętu, radiowóz czy pokaz tresury psa służbowego. W promowanie bezpieczeństwa i uatrakcyjnienie wizyty włączył się inspektor Robert Szostak ze straży miejskiej.

Akademia na komendzie

Niebezpieczne rewiry / Akademia na komendzie

Przedszkolaki zwiedziły policyjną dyżurkę, gdzie dowiedziały się, jakie zadania wykonują policjanci pełniący tam służbę. Tuż obok dzieci zobaczyły areszt, a następnie poznały wyposażenie walizki technika kryminalistyki. Wzięły udział w pokazie ujawniania odbitek linii papilarnych dłoni, który wywołał największe wrażenie.

Na zakończenie z maluchami spotkał się komendant Sławomir Rogowski, który opowiedział o swojej pracy. Mówił o ważnych decyzjach i naradach. Wręczył też przedszkolakom gadżety odblaskowe przekazane przez samorząd województwa mazowieckiego.

Numer: 43 (1151) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *