Gmina pomocna

Niecodzienne podziękowania otrzymali strażacy z OSP w Zamieniu. Jedna z mieszkanek chorująca na bezdech napisała list do mińskiej rady gminy, by  pochwalić druhów za dostarczenie agregatu, gdy w gniazdkach zabrakło prądu przez zerwanie linii elektrycznej w czasie wichury.

Zasłużyli na KSRG

– Dla mnie była to okropna wiadomość, ponieważ od roku korzystam w trakcie snu z urządzenia dostarczającego mi sprężone powietrze utrzymujące w  godzinach nocnych mój oddech. Brak prądu stanowi dla mnie poważne zagrożenie dla zdrowia. W pogotowiu poinformowano mnie, że w takim wypadku może mi pomóc tylko straż pożarna. Zadzwoniłam pełna obaw, ale strażacy szybko przyjechali, przywieźli agregat, zamontowali i życzyli dobrej nocy. Zadbali nawet o to, by agregat ze względu na głośną pracę, znajdował się daleko od sypialni. Dzięki ich pomocy przetrwałam, a właściwie przespałam tę  noc. To naprawdę ogromna radość wiedzieć, że na naszym terenie są tak pełni poświęcenia i oddani swojej pasji strażacy – napisała pani Barbara.
W sobotę 19 października jednostka OSP Zamienie razem z OSP Ładzyń będzie włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To swoiste  docenienie nie tylko strażackiej służby, ale i profesjonalizmu.

Numer: 42 (1150) 2019 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *