Nagrody za aktywność są celowe i motywacyjne. Szczególnie dla kobiet, dla których organizuje się coraz więcej konkursów. Jednym z nich była ostatnio  batalia o miano wiejskich liderek, czyli aktywistek z koniecznie udokumentowaną działalnością w postaci kronik, sprawozdań i... relacji w mediach.

Wiejskie liderki

W finale konkursu wzięło udział 17 liderek, którym prócz oceny działalności sprawdzono wiedzę o Mazowszu i Unii Europejskiej. Wśród nich trzecie  miejsce zdobyła Marta Krusiewicz z gminy Jakubów, za co otrzymała 4000 zł, w tym 500 zł nagrody indywidualnej. Wygrała Wanda Kabala z gminy Wilga przed Dorotą Jastrzębską z podsiedleckiego Wiśniewa.
Liderka z Ludwinowa wykazała się m.in. koordynowaniem wielu projektów inwestycyjnych i społecznych. To warsztaty kulinarne, wokalne, budowa placu zabaw oraz siłowni zewnętrznej czy turniejów sołectw oraz skutecznie pozyskała mnóstwo dotacji zewnętrznych dla zadań realizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jakubów oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Społeczności Wiejskiej JĘDREK.

Numer: 42 (1150) 2019 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *