Powiat mińskiPowiat tenisowy

O popularności tenisa stołowego w powiecie mińskim może świadczyć fakt, że mimo pięknej pogody blisko 100 zawodników wzięło udział w drugim turnieju tegorocznej edycji Cyklu Turniejów w Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Mińskiego. Grali oczywiście na hali sportowej w Dębem Wielkim…

Cykl powrócił

Powiat tenisowy / Cykl powrócił

Zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Sport4kids przy wsparciu GOSiR w Dębem Wielkim. Koordynatorem sportowego przedsięwzięcia był dyrektor GOSiR Rafał Wtulich, a sędzią głównym radna powiatu mińskiego i instruktorka w dębskiej sekcji tenisa stołowego Katarzyna Gańko. Przy tenisowych stołach rywalizacja równolegle toczyła się w siedmiu kategoriach, na tuzinie stanowisk. Na zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii czekały pamiątkowe puchary. Dla najmłodszych uczestników tenisowych zmagań, dzieci z roczników 2010-2013, czekały pamiątkowe medale za udział w zawodach.

Wśród najmłodszych uczestników turnieju bezkonkurencyjny był Hubert Dybikowski z Grzebowilka. W kategorii chłopców ze szkół podstawowych z klas IV-VI złoto wywalczył mieszkaniec Starej Niedziałki – Antoni Skrzeczkowski. Aleksandra Rybacka z Wielgolasu okazała się najlepszą zawodniczką w rocznikach 2007-2009. Michał Kowalski z gminy Dębe Wielkie udowodnił niedowiarkom, że jest w formie i to on pewnie wskoczył na najwyższy stopień podium wśród młodzieżowców. Najlepszą nastoletnią zawodniczką została Katarzyna Purgał z Mistowa.

W kategorii OPEN mężczyzn obyło się bez większych niespodzianek. W geście triumfu puchar wysoko wznosił mieszkaniec Wielgolasu, Janusz Konstanty. Natomiast Agata Kwiatkowska z Żakowa udowodniła, że tenis to nie tylko męski sport i zajęła pierwszą lokatę w kategorii OPEN kobiet.

Organizatorzy tradycyjnie nagrodzili też najmłodszego i najstarszego zawodnika. Pierwszym okazał się dziewięcioletni Adam Wiącek, a drugim Stanisław Trzpioła, który urodził się w 1959 roku.

Puchary, statuetki oraz medale zwycięzcom wręczali wójt Krzysztof Kalinowski, dyrektor Rafał Wtulich oraz radna Katarzyna Gańko. Podczas ceremonii wręczenia nagród nie mogło zabraknąć także smoka ze Studium Języków Obcych, które od lat jest partnerem i sponsorem imprezy.

Numer: 42 (1150) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *