Mińsk walecznych

W turnieju NO GI GRAPPLER CUP, który rozegrano w SP-1, Mińsk Mazowiecki odwiedziło 400 zawodników z całej Polski oraz z zaprzyjaźnionego klubu z Białorusi. Wydarzenie sportowe zorganizowane z ramienia MKS MMA TEAM we współpracy z Klubem Walki Grappler i MOSiR Mińsk Mazowiecki okazało się sukcesem organizacyjnym jak przystało na dziesiątą, czyli jubileuszową edycję…

Dziesiąta z przytupem

Na pięciu matach stanęli do walki zawodnicy w przedziale wiekowym od niespełna 6 do prawie 50 lat. Turniej grapplingowy przyciągnął rzesze fanów, którzy mieli okazję zobaczyć na macie pojedynek jednych z najlepszych grapplerów w Polsce i na świecie – Kuby Witkowskiego i Janusza Andrejczuka. Widowiskowe starcie obserwowało w hali kilkaset osób. Walka zakończyła się triumfem Kuby, ale obaj panowie otrzymali złote medale i zasłużone pierwsze miejsce na podium. Wśród uczestników pojawił się także zawodnik klasy olimpijskiej, jakim jest Szymon Kołecki, który w swojej dywizji zajął I miejsce pokonując swoich przeciwników.

Miński Klub Walki Grappler zajął solidną III lokatę w klasyfikacji drużynowej. Złote medale wywalczyli: Kacper Brokowski, Damian Wieczorek, Kamil Kliczbor i Marcin Frankiewicz, srebrne: Laura Pachacz, Stanisław Lech, Jarosław Bodecki, Agata Lipska, Antek Rosa, Aleksandra Bodecka, Wiktoria Klepacka, Filip Kosut, Dominik Wocial, Maksymilian Krusiewicz, Julia Paździoch i Zdzisław Raubo, a brązowe: Maksymilian Pachacz, Borys Mroczek oraz Andrzej Frankiewicz.

Numer: 42 (1150) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *