Powiat mińskiPowiat piłkarski

W finale okręgowego pucharu Polski nie zagrają ze sobą dwie drużyny Mazovii. Było blisko, bo obie ekipy znalazły się w półfinale rozgrywek, lecz rezerwy mińskiego klubu musiały uznać wyższość graczy Płomienia. I to właśnie piłkarze dębskiego klubu podejmą na stadionie w Rudzie Mazovię, która w  półfinale bez problemów pokonała Wektrę Zbuczyn…

Płomień do finału

Powiat piłkarski / Płomień do finału

Półfinałowe mecze okręgowego pucharu Polski grupy siedleckiej rozgrywane były równocześnie. Do Zbuczyna pojechała pierwsza drużyna Mazovii, zaś mińskie rezerwy wybrały się do Rudy. Nie było więc mowy o wymianie zawodników między obiema ekipami.
Czwartoligowcy byli faworytem starcia z Wektrą. Swoją wyższość pokazywali w całym meczu. Jedynie na początku drugiej połowy oddali nieco pola przeciwnikom, którzy jednak nie potrafili wykorzystać słabszego momentu mińszczan. Mazovia szybko się otrząsnęła i do bramek z pierwszej połowy, których autorami byli Parobczyk i Zatorski, dołożyła trafienia Wociala i Przyborowskiego, pewnie i zgodnie z oczekiwaniami wygrywając wyjazdowe spotkanie.
Wynik drugiego półfinału nie był tak pewny. Płomień i Mazovia II na co dzień grają w okręgówce, w której wypadają na pewno poniżej oczekiwań. Dlatego wszyscy przewidywali, że mecz w Rudzie będzie wyrównany. Nie pomylili się, choć ogromny wpływ na przebieg spotkania miała czerwona kartka, którą w końcówce pierwszej połowy obejrzał Wereda. Swoje dołożył też deszcz, który solidnie zmoczył rudzką murawę. Wydawało się, że po powrocie na murawę dębianie zdominują sytuację na boisku, ale nic takiego nie miało miejsca. Nadal toczyła się wyrównana walka, choć Płomień zyskiwał przewagę, którą wykorzystał Rogala, dając gospodarzom prowadzenie. W końcówce meczu, kiedy mińszczanie nie mieli już nic do stracenia, rzucili wszystkie siły do ataku. Byli blisko wyrównania, ale skończyło się tylko na zamieszaniu w polu karnym. Płomień został więc zwycięzcą pierwszego w swojej historii półfinału w okręgowym pucharze.
Historyczny finał, w którym zagrają dwie drużyny z powiatu mińskiego, zostanie rozegrany 16 października. Zwycięzca awansuje do rozgrywek na poziomie wojewódzkim.

Numer: 41 (1149) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *