Społeczność szkoły podstawowej w Kałuszynie przystąpiła do projektu 100 km na 100-lecie powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jego inauguracją  było spotkanie z Kajetanem Broniewskim – wioślarzem, trzykrotnym olimpijczykiem, brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

Walczyć jak Kajetan

Walczyć jak Kajetan

Olimpijczyk z pasją opowiadał o igrzyskach. Wyjaśniał, że sukces nie przychodzi sam, że wymaga wiele wysiłku, setek godzin treningów.
Ale największe wrażenie Kajetan zrobił na wszystkich obecnych prezentując film, w którym pokazał, w jakim stylu i w jaki sposób zdobył swój medal. Tłumaczył, że niezależnie od okoliczności, nie można się poddawać, że trzeba walczyć do końca. On sam jest tego żywym przykładem, kiedy to ostatnie metry olimpijskiego wyścigu kajakarzy zdecydowały o trzecim miejscu i wymarzonym medalu olimpijskim.
Na zakończenie wraz z podziękowaniami otrzymał piękny bukiet kwiatów, a uczniowie wyszli ze spotkania naładowani pozytywną energią, zarażeni ideą fair play, pełni wiary, że mogą wszystko.
Spotkanie zorganizowały koordynatorki projektu – Joanna Bielińska i Izabela Borucińska.

Numer: 41 (1149) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *