Sulejówek walecznych

W Sulejówku zorganizowano po raz kolejny Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk federacji GBF, którego gospodarzem był miejscowy klub KSW TAE. Na to sportowe wydarzenie wybrali się mińscy kickboxerzy z klubu Walhalla Fight Club, na co dzień trenujący pod okiem trenera Kamila Chłopika…

Walhalla u sąsiadów

Podczas zawodów rozegrano szereg konkurencji. Mińska d rużyna l iczyła 14 o sób, kolekcjonując szereg medali we wszystkich kolorach.
Aż z trzema złotymi krążkami wróciły z zawodów Kamila Chłopik i Marika Morelowska. Pierwsza startowała w pointfighting, kalaki i technikach specjalnych, a druga w kalaki, pointfighting i kick-light. Marika miała szansę na jeszcze jeden medal, ale niestety uległa kontuzji i nie mogła uczestniczyć w konkurencji technik specjalnych.
Znakomicie zaprezentował się również Łukasz Wilk, który dwa razy stawał na najwyższym stopniu podium. Wygrywał w konkurancjach kalaki i pointfighting. Złoto wywalczyli też Filip Bartnicki i Mikołaj Komorzycki, którzy zgarnęli też po jednym srebrnym medalu.
Na podium stawali również Ania Mitura, Bartek Archacki, Gerard Kociszewski oraz Jolanta Orlińska. Wszyscy wymienieni wywalczyli po dwa krążki.
Dobre walki w ciągłych formułach planszowych kick-light zaprezentowali również starsi zawodnicy w kategorii junior. Damian Górniak, Weronika Antosiewicz, Adrian Lipiński oraz Szymon Wąsowski zdobyli srebrne medale.
W ogólnej klasyfikacji zawodów statuetkę dla najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Kamila Chłopik. Wygrała bowiem wszystkie konkurencje, w których startowała. – Był to dla nas ciężki dzień, na przygotowania do zawodów było niewiele czasu, zwłaszcza, że mamy początek sezonu. Myślę że moi zawodnicy pokazali dobre walki – mówił trener Kamil Chłopik.

Numer: 41 (1149) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *