Sympatycy siatkarskich zmagań z różnych stron Mazowsza po raz kolejny przybyli do Dębego Wielkiego. Amatorzy, zespoły zrzeszone w amatorskich ligach oraz młodzież i dorośli w dębskiej hali sportowej rywalizowali o miano tych najlepszych. Grali prawie przez całą noc…

Nocne Kamyki

Nocne Kamyki

Trzecia edycja Nocnego Turnieju w Siatkówkę Dębe Wielkie Volley CUP przyciągnęła ponad 120 zawodników. Nie mogło zabraknąć też kilku zespołów złożonych z miejscowych graczy. Zawody otworzył Mirosław Krusiewicz, przewodniczący rady powiatu i dyrektor departamentu edukacji i sportu w urzędzie marszałkowskim. Natomiast zasady uczestnictwa w kilku słowach omówił Rafał Wtulich, dyrektor GOSiR.
Przez blisko 9 godzin miłośnicy siatkówki rywalizowali na trzech boiskach pod czujnym okiem sędziów oddelegowanych na tę okoliczność z ramienia MZPS. Za sterami turnieju po raz trzeci zasiedli organizatorzy tej imprezy: Łukasz Piekarski oraz Rafał Wtulich. W początkowej fazie zawodnicy toczyli zażarte pojedynki w trzech grupach, by później awansować do dwóch – finałowej oraz grającej o IV miejsce w turnieju. Po dwóch stronach siatki stawali gracze o różnych poziomach zaawansowania. Jak podkreślali wszyscy uczestnicy turnieju, najważniejsza była dobra zabawa. W przerwach zawodnicy mieli możliwość uzupełnienia kalorii, omówienia taktyki lub podsumowania występu przy kawie lub herbacie w kawiarence zorganizowanej przez dębski GOK.
Kilka minut przed godziną 4 rano wszystko było już jasne. Zwyciężyła drużyna Kamyków z Warszawy. Srebro wywalczyła drużyna gospodarzy – Wesołej Zbieraninki prowadzonej przez Aleksandrę Smugę, zaś brąz zgarnęli zawodnicy mińskiego Ekonoma. W tym roku z lekkim niedosytem i zaledwie  pucharem za zajęcie IV miejsca rozgrywki zakończyli zeszłoroczni finaliści – warszawska Riviera.
Pamiątkowymi statuetkami organizatorzy nagrodzili też wybranych graczy. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju otrzymał 17-letni Krystian  Czerwiński (Wesoła Zbieraninka), natomiast najbardziej doświadczony był Maciej Dopierała (rocznik 1973), zawodnik drużyny Krzywa Iwiczna. Najlepszą  zawodniczką nocnego turnieju w siatkówkę została Aleksandra Smuga, kapitan Wesołej Zbieraninki. Najbardziej wartościowym zawodnikiem wybrano  przyjmującego Kamyków Przemysława Rowińskiego.

Numer: 41 (1149) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *