Niebezpieczne rewiry

Mińska drogówka stara się wykorzystywać każdą okazję, aby promować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przed kilkoma dniami policjanci zostali zaproszeni na finał dwóch konkursów o bezpieczeństwie, zorganizowanych w mińskiej SP-6 w ramach akcji Akademia bezpiecznego dziecka.

Mundurowi na konkursie

Niebezpieczne rewiry / Mundurowi na konkursie

W rywalizacji udział wzięli uczniowie klas I i III. Zadaniem pierwszych było wykonanie pracy plastycznej związanej z promowaniem bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, natomiast starszaki musiały zmierzyć się w turnieju wiedzy o bezpieczeństwie pod nazwą Jestem bezpieczny. Drugoklasiści uświetniali całą uroczystość występami artystycznymi.

Mundurowi wręczyli laureatom konkursów nagrody ufundowane przez radę rodziców szkoły. Przy okazji spotkania funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i korzystania z elementów odblaskowych. Prezentowali również policyjne wyposażenie. Przekazali gadżety odblaskowe, otrzymane ze środków urzędu marszałkowskiego.

Uroczystość była doskonałą okazją do utrwalenia zasad związanych z bezpieczeństwem dzieci na drodze i dała uczniom możliwość rozmowy z policjantami.

Numer: 41 (1149) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *