Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Patrol ruchu drogowego zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie przestępstw drogowych. Policjant wraz z żołnierzem żandarmerii ujawnili, że wspomniani kierowcy byli pijani.

Dubel na promilach

KPP - Kronika policyjna

Pierwsza interwencja dotyczyła zgłoszenia z okolic ulicy Siennickiej w Mińsku. Mundurowi otrzymali informację, że poruszający się zieloną Toyotą może być nietrzeźwy. Na miejscu policjant nakazał kierowcy zjazd na parking. Ten zwolnił, pozorując zatrzymanie pojazdu, minął radiowóz i gwałtownie ruszył do ucieczki. Stróże prawa ruszyli w pościg i na ul. Piłsudskiego zatarasowali drogę uciekinierowi. Okazało się, że był nim 53-letni mińszczanin. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed policyjnym pościgiem dostał karę grzywny, nałożono na niego świadczenie postpenitencjarne i koszty postępowania. Przez najbliższe 5 lat nie będzie mógł też jeździć samochodem.

Nie minęła godzina, a mundurowi dostali kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło TIR-a, który wjeżdżał na mińską obwodnicę. Ciężarowe Volvo zostało zauważone przez funkcjonariuszy na pasie w kierunku Kałuszyna. Po zatrzymaniu auta, okazało się, że kierowca, 63-letni Białorusin, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do jego popełnienia i skorzystał z dobrowolnego poddania się karze grzywny, świadczenia pieniężnego na rzecz pomocy pokrzywdzonym przestępstwem oraz pokrycie kosztów postępowania i utraty prawa jazdy na okres 3 lat.

Numer: 41 (1149) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *