DRODZY CZYTELNICY

Jak to leciało… No ta piosenka, że już jesień, że czas się zakochać w chłopaku o ciepłym charakterze. A taki z pewnością przyda się także na zimę. Dziewczyny muszą być jednak gorętsze. Przynajmniej o stopień, by ogrzewać coraz słabszych mężczyzn. Słabszych? Badania dowodzą, że wszystkiemu winne są… kobiety…

Pociąg na dociąg

Prasówka 40  2019 / Pociąg na dociąg

Niby wszystko było od wieków wiadome, a tu mamy kolejne sensacje. Wiemy przecież, że w tym ambaras, aby dwoje chciało naraz. I chce, gdy kocha. Bez miłości szkoda czasu, złości i litości…
Kiedyś była żądza, popęd, a teraz mamy libido. Wszystko przez Zygmunta Freuda, który rozumiał je jako formę energii, za pośrednictwem której popędy życia spełniają swoje funkcje. Jak najbardziej, bo energia seksualna – eros zawsze występuje w sprzeczności z tanatos, czyli energią wywołującą destrukcję.
Jung poszedł jeszcze głębiej i libidem nazwał całą energię wewnętrzną. Tylko od nas zależy, czy zwrócimy ją na zewnątrz i zostaniemy ekstrawertykami, czy popęd zatrzymamy w sobie i zostaniemy… księżmi czy zakonnicami. Beż żartów, bo sprawa jest poważna i dotyczy coraz częściej umierających   facetów. Idąc za wspomnianymi psychiatrami można domniemać, że prześladuje ich cień personalny. To takie cholerstwo, gdy ekstrawertyczna postawa świadoma uzupełniana jest przez introwertyczną postawę nieświadomą i na odwrót.

Już opisując sprawę bardziej przyziemnie, dzisiejsi badacze doszli do wniosku, że nie zawsze za niskim libido stoi stres i zła atmosfera w związku. W wielu przypadkach przyczyny niechęci do seksu związane są ze zdrowiem. Z raportu wynika, że aż 20 proc. Polek deklarujących swoją aktywność seksualną, uprawia seks rzadziej niż raz w miesiącu. Wiele z nich, bo aż 53 proc. jako przyczynę braku ochoty na seks wskazuje problemy zdrowotne, w tym odczuwanie bólu oraz świądu, pieczenia, nadwrażliwości, suchości w okolicy sromu, krocza i odbytu. Dolegliwości są tak silne, że utrudniają nie tylko odbycie stosunku płciowego, ale często także siedzenie lub uprawianie aktywności fizycznej. Problem ten może dotyczyć co dziesiątej kobiety i to w każdym wieku.
Nagły spadek libido może być też jednym z objawów cukrzycy, bo wysoki poziom glukozy we krwi może być przyczyną bólu oraz nawracających infekcji grzybiczych. A te mogą zniszczyć nawet największą ochotę na seks.
No, a klimakterium? Gdy spada poziom estrogenów, kobiety tracą wilgoć, elastyczność i wrażliwość. Źle na popęd działają leki przeciwdepresyjne, antyhistaminowe i przeciwpadaczkowe oraz niedoczynność tarczycy powodująca, że kobieta czuje się często senna, ociężała, zmęczona. Nic dziwnego, że zawsze ją boli… głowa.

Niestety, nasze kobiety rzadko sięgają po fachową pomoc w obliczu problemów intymnych, bo z lekarzem konsultuje się tylko co dziesiąta Polka.
Jak jest z mężczyznami? Podejrzewam, że jeszcze gorzej, a niekiedy tragicznie. Polecam wizytę u urologa szczególnie kandydatom na posłów i senatorów. Podobno przy zdrowej prostacie nawet śmiech jest radośniejszy, a oczy aż lśnią od szczerości…

Numer: 40 (1148) 2019   Autor: Wasz Redaktor
Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *