Dębe WielkieDębe kulturalne

Dzień otwarty sekcji GOK Dębe Wielkie z uwagi na kapryśną pogodę został przeniesiony z pleneru do hali sportowej. Miał on z jednej strony aktywny i praktyczny wymiar, z drugiej tematyka i finał imprezy był nakierowany na inspirację w kierunku słowa pasja…

Sekcje bez obiekcji

Dębe kulturalne / Sekcje bez obiekcji

Przeniesienie do hali nie zaszkodziło całemu przedsięwzięciu, bo zaraz można było usiąść i posłuchać występów scenicznych, m.in. gokowskich instruktorów sekcji śpiewu i gitary – Basi Majewskiej i Radka Laskowskiego oraz gościnnego występu Brajana Blaszkiewicza. Dla nieco aktywniejszych był pokaz uczniów płockiego liceum mundurowego. Zainteresowaniem cieszył się pokaz kulinarny Olka Multana, mieszkańca dębskiej gminy, niedawno odkrytego dzięki Programowi MasterChef Junior.
Spotkanie z zaproszonymi gośćmi poprowadził Pixel z programu telewizyjnego Budzik. Na kanapie zasiedli – Wojtek Nowak, krasomówca, pasjonat kolei,  Damian Murach, harcerz, podróżnik, historyk, Iza Rynkiewicz i Jacek Trembowelski z psami z grupy poszukiwawczej oraz Izabela Zawadzka – ratownik medyczny. Zaproszeni goście podzielili się swoimi doświadczeniami i pasjami.
Od początku imprezy trwały spotkania sekcyjne z instruktorami. W tym sezonie w programie GOK-u powstaną następujące sekcje: transformersi, robotyka, minecraft, teatr, fotografia, joga, klub seniora, warsztaty gitarowe, sekcja wokalna, zajęcia z treningu inteligencji emocjonalnej, ilustracje i projekty graficzne, malarstwo i rysunek, przygoda z ilustracją, zabawy plastyczne, młodzi turyści oraz sensoryczne laboratorium malucha.
Na święto GOK został zaproszony Marek Piotrowski. Wybitny sportowiec, 9-krotny mistrz świata w kick-boxingu, człowiek kultury, mieszkaniec dębskiej  gminy. Przygotował list, który został odczytany przez Damiana Muracha. Piękne słowa oraz mądrość życiowa ujęły i wzruszyły publiczność. Na zakończenie Marek otrzymał pamiątkową księgę z wypisami od uczestników imprezy oraz zorganizowano koncert zespołu FULL POWER SPIRIT ze specjalną dedykacja dla sportowca, który zmaga się z chorobą.

Numer: 40 (1148) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *