Gmina Jakubów prze pełną parą w stronę tradycji. Jej przejawem były warsztaty służące zachowaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego. Przez prawie miesiąc setka mieszkańców zrzeszonych w 10 KGW poznawała tajniki śpiewnej tradycji i trenowała pod okiem Mariusza Szeląga wylosowaną piosenkę, by ją  zaprezentować podczas konkursu w Ludwinowie.

Ludwinów ludowy

Ludwinów ludowy

W jury zasiedli członkowie kapeli Mazowszaki i to im przyszło rozstrzygnąć o zwycięstwie zespołu z KGW w Aleksandrowie, który uwiódł ich Cyganeczką Zosią. Podobała się także interpretacja hitu Szła dzieweczka w wykonaniu połączonych KGW z Wiśniewa i Nartu oraz Na morzu burza hula Kamyków z Kamionki.
Pozostałe zespoły wyróżniono czwartymi miejscami. I tak Ludwinów za Złoty pierścionek, Mistów i Łaziska za Siadła pszczółka, Jędrzejów za Hej, sokoły, chór Serenadę za Gdybym miał gitarę, a pozostałe zaśpiewały W zielonym gaju…
Oprócz nagród, wszyscy uczestnicy pojadą 27 października 2019 do siedziby zespołu MAZOWSZE w Otrębusach na widowisko Pielgrzym. W Ludwinowie zaśpiewali im Mazowszaki.

Numer: 40 (1148) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *