Dębe WielkieCyganka piłkarska

Na boisku przy szkole w Cygance rozegrana została druga edycja Otwartego Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży. Zawody swym patronatem objął wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, a organizatorami tego piłkarskiego święta były GOSiR w Dębem Wielkim oraz szkoła podstawowa w Cygance…

Medale dla gości

Cyganka piłkarska / Medale dla gości

Pogoda i frekwencja dopisały. W piątkowych zmaganiach udział wzięło 14 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu mińskiego. Zawody krótkim przemówieniem otworzył pomysłodawca oraz koordynator imprezy, dyrektor GOSiR Rafał Wtulich wraz z Małgorzatą Wachowicz – dyrektor szkoły w Cygance. Dodatkowo program wydarzenia uatrakcyjniły występy drużyny mażoretek z gminy Jakubów.

Najpierw na boisko wybiegli najmłodsi uczestniczy turnieju – dzieci z roczników 2010-2013. Po emocjonującym finale i serii rzutów karnych zespół gospodarzy musiał uznać wyższość zawodników reprezentujących barwy szkoły podstawowej w Górkach. I to właśnie oni w geście triumfu wznieśli puchar za zajęcie I miejsca.

Teraz do walki o medale stanęli zawodnicy z klas IV-VI. Tutaj nieco szczęścia zabrakło ekipie z Górek, która ostatecznie uplasowała się tuż za podium. Brąz wywalczyli uczniowie z Pustelnika, srebro uzyskali piłkarze z Mistowa, a bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci szkoły w Rudzie.

Nie zabrakło także nagród indywidualnych. Najlepszym bramkarzem w tej kategorii wiekowej został Adrian Banach (SP Górki). Kolejną statuetkę do kolekcji otrzymał też Paweł Niedźwiedziuk (SP Mistów) – okrzyknięty najlepszym zawodnikiem turnieju.

Jako ostatni na murawę w Cygance wybiegli gracze urodzeni w latach 2005-2006. O wynikach spotkań często decydowały ostatnie minuty, a podium zostało zdominowane przez uczniów z gminy Jakubów. Złoty medal wywalczyli tym razem zawodnicy z Wiśniewa, srebro zgarnęli uczniowie ze szkoły w Dębem Wielkim, a brąz – ekipa z Mistowa.

Na zaszczytne miano najlepszego bramkarza zasłużył Kacper Lipiński (SP Dębe Wielkie), a najlepszym zawodnikiem został Mateusz Bartnicki (SP Wiśniew). Obaj zawodnicy z rąk organizatorów odebrali pamiątkowe statuetki.
Medale, puchary oraz statuetki wręczali Krzysztof Kalinowski, Rafał Wtulich oraz Małgorzata Wachowicz. W obstawie Smoka ze Studium Języków Obcych – partnera imprezy – gratulowali sportowej postawy i sukcesów.

Numer: 40 (1148) 2019   Autor: (łk)