Niebezpieczne rewiry

Na drogach powiatu mińskiego realizowano kampanię EDWARD. To 24-godzinne działania prowadzone przez policje ruchu drogowego zrzeszone w organizacji TISPOL. Celem akcji jest wizja zero, czyli brak osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

EDWARD na drogach

Niebezpieczne rewiry / EDWARD na drogach

We czwartek na drogi powiatu mińskiego wyjechało więcej niż zazwyczaj patroli w oznakowanych radiowozach. W działania włączyła się także mińska grupa SEED, wyposażona w nowoczesny, szybki i nieoznakowany radiowóz BMW. Jej zadaniem jest ujawnianie kierujących, którzy w sposób drastyczny łamią drogowe przepisy, szczególnie te ograniczające prędkość. Policyjny radiowóz pojawiał się wszędzie tam, gdzie uczestnicy np. nielegalnych wyścigów stwarzają zagrożenie dla innych kierowców.

Mundurowi przypominają, że największy wpływ na bezpieczeństwo mają kierowcy, którzy w mniej lub bardziej świadomy sposób dopuszczają się zachowań zagrażających życiu innych użytkowników dróg. Na przykład poprzez przekraczanie limitów prędkości, jazdę pod wpływem alkoholu/narkotyków, niezapięte pasy bezpieczeństwa, korzystanie z telefonu komórkowego, parkowanie na ścieżkach rowerowych, blokowanie przejść dla pieszych czy też podejmowanie ryzykownych manewrów.

Numer: 40 (1148) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *