W drugą niedzielę września w Kołbieli trwało uroczyste święto plonów. Starostowie dożynkowi – Wanda Mazek z Lubic i Karol Krupa z Woli Sufczyńskiej – po skończonej Mszy św. poprowadzili korowód 10 wieńców i 2 koszy w kierunku placu targowego.

Kołbielskie plony

Kołbielskie plony

Jak zwykle najbardziej okazały wieniec wykonali mieszkańcy Kątów, rozmachem niewiele ustępowały mu rękodzieła z Woli Sufczyńskiej i Chrosny. Kołbielski korowód dożynkowy poza wspaniałymi wieńcami i koszami bez wątpienia mógł zaimponować świątecznymi, tradycyjnymi strojami. Jak zwykle w chłopskiej sukmanie wystąpił wójt Adama Budyta, ale to panie ze swoimi kolorowymi fartuchami, sukienkami i koszulami wiodły prym tego dnia.
Orszakowi przygrywała Kapela Niwińskich, która też jako pierwsza wystąpiła na scenie. Występ Klubu Seniora Zawsze Młodzi jak zwykle pokazał na wesoło cały wachlarz sytuacji z życia wziętych. Około godz. 16.00 rozpoczęła się część rozrywkowa, podczas której wystąpiły popularne gwiazdy muzyki disco i dance z gwiazdą wieczoru – Jackiem Stachurskim – na czele.
Dożynki stały się dla wielu festynem na zakończenie lata, okazją do wspólnego świętowania w gronie rodziny i głównie lokalnych przyjaciół oraz  znajomych. Zwłaszcza że deszczowa pogoda oszczędziła tego dnia mieszkańców Kołbieli.

Numer: 38 (1146) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *