Mińsk MazowieckiMińsk na kółkach

Mińszczanin Szymon Ziemicki wygrał finałowy turniej Rollcamp Champions rozgrywany w Dąbrowie Górniczej i sięgnął po pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski Juniorów w jeździe agresywnej na rolkach…

Rolkowy mistrz

Mińsk na kółkach / Rolkowy mistrz

Zawody Rollcamp Champions to cykl kilku turniejów rozgrywanych w różnych miastach Polski. W tym roku po raz pierwszy zawody rozegrano pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, dzięki czemu zwycięzca całego cyklu otrzymał oficjalnie tytuł Mistrza Polski Juniorów. Tegoroczna edycja obejmowała turnieje w Chorzowie, Gdańsku, Wrocławiu, Dąbrowie Górniczej oraz Przysusze.

W rywalizacji juniorów zwyciężył Szymon Ziemicki. Rywalizacja w grupie juniorów była w tym roku niezwykle zacięta, a walka o mistrzowski tytuł toczyła się pomiędzy kilkoma zawodnikami aż do ostatnich zawodów całego cyklu.

Szymon swoje pierwsze kroki na rolkach stawiał w mińskiej szkółce Rolkowy Mińsk, gdzie do dziś dzień trenuje. Na co dzień jest uczniem ósmej klasy w Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza. Jego postępy w jeździe na rolkach można śledzić na YouTube, gdzie prowadzi kanał Roller Ziemniak.

Jazda agresywna na rolkach polega na wykonywaniu różnego rodzaju trików z wykorzystaniem przeszkód umieszczonych na skateparku. Triki te mogą polegać zarówno na wykonywaniu akrobacji powietrznych podczas skoków z rotacjami, saltami lub transferami pomiędzy przeszkodami, jak też technicznych układów zwanych grind’ami i slid’ami wykonywanych na murkach, rurkach oraz poręczach. Przejazd konkursowy trwa 45 sekund, w trakcie których zawodnik ma wykonać jak najwięcej jak najwyżej punktowanych trików. Odniesienie sukcesów w tym sporcie uzależnione jest nie tylko od umiejętności technicznych, czy formy fizycznej, lecz również od umiejętności właściwego zaplanowania swojego przejazdu w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać ustawienie przeszkód na danym skateparku i tym samym zdobyć jak najwięcej punktów.

Numer: 38 (1146) 2019Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *