Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Sceny jak z filmu akcji rozegrały się przed kilkoma dniami na drogach powiatu mińskiego. Mundurowi zwalczający przestępczość gospodarczą zdobyli informacje, że przez podległy im teren będą przewożone nielegalne papierosy. Przygotowali więc zasadzkę.

Pościg bez akcyzy

Niebezpieczne rewiry / Pościg bez akcyzy

Przyczaili się w Choszczówce Rudzkiej, gdzie wypatrywali srebrnego Audi na lubelskich numerach. Około godz. 17.00 zauważyli wreszcie wspomniany pojazd, który jechał krajową 92 od strony Mińska. Policjanci z drogówki ruszyli, aby zatrzymać samochód. Ten przystanął, ale tylko na chwilę, bo zaraz kierowca rozpoczął szaleńczą ucieczkę. Osobówka pędziła po drogach Choszczówki Rudzkiej, Dębego Wielkiego i Chrośli, a za nią policjanci. W Rudzie uciekinier stracił wreszcie panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi, dachował i wjechał do rowu. Szczęśliwie nikt w całej sytuacji nie ucierpiał, a mundurowi zatrzymali kierowcę Audi.

Jak się okazało, zatrzymanym był 32-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli niemal 180 tys. sztuk papierosów różnych marek bez akcyzy. Mężczyzna usłyszał zarzut ucieczki przed policyjnym pościgiem oraz przewożenia nielegalnych wyrobów akcyzowych, czym naraził skarb państwa na straty rzędu 200 tys. zł.

Numer: 38 (1146) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *