Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Wydział kryminalny mińskiej komendy na przestrzeni ostatnich trzech lat podjął 134 akcje poszukiwawcze zaginionych osób. Wśród nich było 12 spraw tzw. poziomu I, czyli takiego, w których poszukiwania wymagają bezpośrednich i natychmiastowych czynności z zaangażowaniem znacznych sił i środków. Tylko do sierpnia bieżącego roku zgłoszono 5 zaginięć poziomu I. Wszystko to sprawiło, że zrodził się pomysł zorganizowania szkolenia w tym zakresie. O jego przeprowadzenie poproszono funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji.

Nauki poszukiwaczy

Niebezpieczne rewiry / Nauki poszukiwaczy

We wtorek 10 września podzielili się oni swoim doświadczeniem zdobytym podczas kilkudziesięciu akcji. Obecni na szkoleniu poznali zalety wykorzystywania tzw. szybkich trójek, czyli małych grup osób, które wyposażone w urządzenia GPS przeszukują przydzielony teren. Ćwiczyli też obsługę GPS oraz oznaczanie terenu i zasady jego sprawdzania.

W szkoleniu poza mińskimi policjantami wzięli udział strażacy z komendy powiatowej oraz strażacy ochotnicy z podległych OSP, w tym z Dębego Wielkiego. Ci ostatni zasługują na szczególne wyróżnienie, ponieważ wielokrotnie ich pomoc, użyty sprzęt, wiedza i doświadczenie pomogły szczęśliwie zakończyć poszukiwania.

Numer: 38 (1146) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *