Mińsk szachowy

Szachiści z Mińskiego Towarzystwa Szachowego w końcówce sierpnia mieli sporo zajęć. Najpierw pojechali do Dąbek koło Darłowa na XIX Ogólnopolskie Indywidualne Mistrzostwa Szkół w szachach, a później do Rzeszowa na Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i szachach błyskawicznych…

Sierpniowe laury

W Dąbkach Mińskie Towarzystwo Szachowe było reprezentowane przez Dawida i Krzysztofa Dobosiewiczów, którzy grali w grupie chłopców do 11 lat. Turniej był rozgrywany na dystansie 9 rund tempem 90 minut na zawodnika plus 30 sekund na każde posunięcie.

Przez cały turniej mińscy reprezentanci znajdowali się w czołówce. Przed ostatnią rundą byli na II i III miejscu. W ostatniej rundzie zostali skojarzeni ze sobą i stoczyli bratobójczą walkę o medale. Partia zakończyła się remisem i ostatecznie Dawid zajął drugie, a Krzysztof czwarte miejsce.

Rzeszowska Hala Podpromie stała się areną zmagań blisko 1200 juniorów z całej Polski. Było wśród nich czworo przedstawicieli Mińskiego Towarzystwa Szachowego: Amelia Dróżdż, Dawid i Krzysztof Dobosiewiczowie oraz Michał Jóźwik.

W piątek i sobotę trwały mistrzostwa w szachach szybkich. Turniej był rozgrywany na dystansie 11 rund tempem 15 min na zawodnika plus 10 sekund na posunięcie. Amelia Dróżdż zajęła XV miejsce w grupie dziewcząt do 10 lat, a Dawid Dobosiewicz był XIII w grupie chłopców do 10 lat.

W niedzielę toczyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych. Turniej rozegrano na dystansie 13 rund tempem 3 minuty na zawodnika plus 2 sekundy na posunięcie.

W turnieju wielką klasę pokazał Dawid Dobosiewicz, zdobywając 10,5 punktów i uzyskując tytuł wicemistrza Polski w grupie chłopców do 10 lat.

Numer: 37 (1145) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *