Kałuszyn bokserski

W ostatni weekend wakacji Kałuszyn gościł po raz trzeci galę boksu zawodowego, która tradycyjnie miała miejsce na terenach rekreacyjnych Zalewu Karczunek. Gośćmi specjalnymi gali byli: Mateusz Borek, Krzysztof Diablo Włodarczyk oraz słynni Złomiarze: Marek i Edek…

Gala nad Karczunkiem

Kałuszyn bokserski / Gala nad Karczunkiem

Gala Summer Boxing Night II rozkręcała się z walki na walkę. Było kilku debiutantów, którzy postawili pierwsze kroki w zawodowym ringu. Impreza okazała się dużym sukcesem, a organizatorzy już zapowiadają, że IV gala Karczunek Summer Boxing Night zostanie przygotowana z jeszcze większym rozmachem.

Licznie zgromadzeni kibice w Kałuszynie z pewnością czekali na walkę wieczoru, w której Mateusz Cielepała skrzyżował rękawice z Jackiem Chruślickim. Ku zaskoczeniu wszystkich, mistrz Polski seniorów wagi ciężkiej został posłany na deski już w pierwszej rundzie. Cielepała źle zaczął pojedynek. Polski Tyson ruszył odważnie na rywala, ale jego ochocze ataki skończyły się poważnym rozcięciem łuku brwiowego. Sędzia pozwolił jednak na kontynuowanie walki. Od tego momentu Chruślicki przeszedł do zdecydowanej ofensywy. Liczne ciosy dwukrotnie posłały Cielepałę na deski, ale ten był w stanie wrócić do pojedynku. Następny upadek po silnych uderzeniach zakończył się jednak nokautem. Arbiter przerwał starcie i ogłosił zwycięstwo 33-letniego boksera.

W innym ważnym starciu Maksim Hardzeika pokonał przez jednogłośną decyzję Bartłomieja Grafkę. W zaległym ćwierćfinale Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej wygrał Jakub Sosiński, który pokonał Andrzeja Szkutę. W pozostałych walkach Kewin Gruchała triumfował nad Dawidem Kucharewiczem, Adrian Szczypior nad Władimirem Marszałowem, Max Miszczenko nad Krzysztofem Stawiarskim, Kacper Meyna nad Mateuszem Rybarskim, a Damian Tymosz nad Nadzirą Bakhshyieu.

Numer: 37 (1145) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *