Tym razem cegłowskie święto plonów przeprowadziło się do Podciernia. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną mszą polową, odprawioną przez proboszcza parafii w Kuflewie ks. Krzysztofa Kulbata na placu przy Wiosce Kulinarnej w Podcierniu. Tam starostowie dożynek – Iwona i Paweł Kowalczykowie – przekazali chleb dożynkowy wójtowi Marcinowi Uchmanowi, który następnie dzielił się nim z mieszkańcami gminy.

Plony w Podcierniu

Plony w Podcierniu

Wójt w słowach kierowanych do uczestników dożynek dziękował rolnikom za ich pracę oraz mówił o trudnej sytuacji na wsi spowodowanej niekorzystnymi warunkami związanymi z suszą.
Dla przybyłych na wspólne świętowanie udanych żniw przygotowano wiele atrakcji. Był grill, stoiska, darmowe dmuchańce dla dzieci, a na zakończenie  zabawa pod chmurką. Z dużym zainteresowaniem przyjęto tradycyjne pieśni dożynkowe i wiejskie wykonywane przez zespół Podciernianki. Na scenie  pojawili się również Mazowszaki, Tamarysze oraz eXtim. A wśród wieńców wygrało dzieło Posiadał, przed wieńcem z Piaseczna i Mieni, a wyróżniono Skupie.

Numer: 36 (1144) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *