Nie zawsze warto chwalić się sukcesami, a najbardziej drażnią pieniądze. Przekonał się o tym burmistrz Adam Ciszkowski, ogłaszając podpisanie umowy na utworzenie pracowni językowej w halinowskiej podstawówce, na którą pozyskał prawie 50 tysięcy, a gmina dołoży tyko 20 tysięcy złotych.

Szkoły Halinowa

Szkoły Halinowa

– Będzie to pierwsza taka pracownia w gminie. W skład wyposażenia wchodzi pulpit zarządzający, monitor słuchawki lektorskie z mikrofonem, tablet do sterowania pracownią, pulpity ucznia, słuchawki, głośniki, meble, monitor interaktywny i multimedialne programy do nauki języków. W nowej sali wymienione będą również parapety i wstawione nowe drzwi – uszczegóławia Ciszkowski.
Riposta była natychmiastowa, bo oto w Halinowie nowa szkoła, nowe pracownie… pięknie! A w podstawówce w Cisiu /na zdjęciu/ dla odmiany jest stary budynek, a szkoła potwornie przepełniona i dwuzmianowa, która nie pozwalała zorganizować zajęć pozaszkolnych. Pilna rozbudowa tej placówki powinna być absolutnym priorytetem gminy…
Burmistrz twierdzi, że Brzeziny i Chobot wcale nie mają lepszych warunków, więc przedstawi nowy pomysł na rozwój oświaty w gminie Halinów.

Numer: 36 (1144) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *