Dębe WielkieASW na obozie

W tym roku Akademia Sztuk Walki po raz pierwszy zorganizowała aż trzy turnusy obozów letnich, w których wzięło udział ponad 180 osób. To prawdziwy rekord pod względem frekwencji. Byli nawet tacy, którzy w tegoroczne wakacje wybrali się na wszystkie obozy z ASW…

Obozowy rok

ASW na obozie / Obozowy rok

W Gdyni miał miejsce obóz sportowy, który był zgrupowaniem dla kadry. Można było przygotować się do nadchodzących mistrzostw świata i zdać egzamin na stopnie uczniowskie. Dni upływały przyjemnie na plaży, gdyż pogoda była wyjątkowo łaskawa i każdy wrócił opalony. Nie obyło się bez chrztu i ślubów obozowych, a czas uprzyjemniła wycieczka na Hel, do fokarium oraz do Muzeum Marynarki Wojennej i ORP Błyskawica przy Skwerze Kościuszki w Gdyni.

XXII obóz z ASW zaczął się na Litwie. Obozowicze zwiedzili Zamek w Trokach i Wilno, a na następny dzień udali się już w docelowe miejsce – do Augustowa. Miło spędzili czas podczas spływu kajakowego, rejsu statkiem, na nartach wodnych i w parku linowym. Sympatyczna kadra dbała, żeby na obozie nikt się nie nudził. Miały miejsce dobrze znane zabawy, takie jak: chrzest, śluby obozowe, wspólne śpiewanie, a na zakończenie uroczysta sayonara przy ognisku, gdzie obozowicze prezentowali wcześniej przygotowane występy.

Kilka dni później rozpoczął się wyjątkowy obóz w pięknym miasteczku Neum. Miejscowość ta leży na granicy Chorwacji z Bośnią i Hercegowiną. Cudowne widoki gór i Zatoki Neumskiej w połączeniu z upalnym słońcem to kwintesencja rewelacyjnego wypoczynku. Dodatkowo, wycieczka do Dubrownika była istną ucztą dla zmysłów oraz miłośników Gry o tron. Obozowy klimat udało się wpleść poprzez dobrze znane śluby obozowe i apele wieczorne nad brzegiem Adriatyku.

Trzeba dodać, że tak intensywny szlak obozowy nie byłby możliwy bez wspaniałej kadry wychowawczej i instruktorskiej. Wyróżnić trzeba: Małgorzatę Matwiej, Patryka Matwieja, Damiana Walasa, Monikę Adamczyk, Barbarę Majewską, Rafała Wtulicha, Mariusza Steczka, Marię Chachlińską, Agatę Konowrocką, Gabrielę Trochimiuk, Paulinę Dudzińską oraz Dawida Matwieja.

Numer: 36 (1144) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *