Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

Kryminalni z Mińska namierzyli posesję, której właściciel ukrywał arsenał broni. Obstawili budynek i jego okolice, a kiedy byli już pewni, że właściciel domu jest u siebie, pojawili się z nakazem przeszukania.

Domowy arsenał

Niebezpieczne rewiry / Domowy arsenał

Do poszukiwań zaangażowano specjalistycznego owczarka do wyszukiwania materiałów wybuchowych. W ścianie jednego z pomieszczeń znaleziono skrytkę z bronią i amunicją. Policjanci odnaleźli jeszcze 5 kostek trotylu, amunicję różnych kalibrów i jednostki broni, długiej i krótkiej, które właściciel miał poukrywane w różnych pokojach. Po zważeniu materiału wybuchowego okazało się, że kilka kostek prasowanego trotylu waży prawie 750 gramów. Zabezpieczony arsenał zabrano do depozytu, a w policyjnym areszcie osadzono właściciela domowego arsenału, którym był 54-letni Zbigniew K. Mężczyzna trafił ostatecznie przed oblicze prokuratora, który przestawił mu dwa zarzuty karne. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To jeszcze nie koniec tej sprawy. Prokuratorsko- policyjne śledztwo będzie zmierzało do wyjaśnienia wszystkich okoliczności, w jakich Zbigniew K. zdobył materiały wybuchowe i do czego mogły służyć mu zabezpieczona broń i amunicja.

Numer: 21 (816) 2013   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *