Powiat mińskiNiebezpieczne rewiry

We wtorek 14 maja 2013 r. przy ul. Łąkowej w Mińsku po godz. 22 wybuchł pożar. Zapaliło się składowisko odpadów tworzyw sztucznych przy budynku produkcyjnym, w którym prowadzony był recykling. Strażacy na początku próbowali ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru na całe składowisko i przylegający do niego budynek przemysłowy. Równocześnie ratownicy przeszukali budynek w poszukiwaniu osób poszkodowanych.

Magazyn w płomieniach

Niebezpieczne rewiry / Magazyn w płomieniach

Ze względu na duże nagromadzenie materiałów palnych na składowisku, pożar w dalszym ciągu się rozwijał i stanowił poważne zagrożenia dla okolicznych zabudowań przemysłowych. W związku z powyższym na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały kolejne zastępy straży pożarnych w tym jednostki PSP z Warszawy. Podczas działań gaśniczych pracownicy zakładu pod nadzorem ratowników za pomocą wózków widłowych, ewakuowali mienie z budynku przemysłowego.

Przed godziną 1 pożar został opanowany. Spaleniu uległy odpady z tworzyw sztucznych na części składowiska o powierzchni ok. 800 m2 oraz nadpaleniu ściana budynku przemysłowego. Uratowano budynek przemysłowy o powierzchni 2400 m2 wraz z wyposażeniem, magazynowanymi w nim odpadami z tworzyw sztucznych oraz pozostałą część składowiska. W działaniach ratowniczo gaśniczych trwających dziewięć godzin brało udział 15 zastępów PSP, 5 zastępów OSP i 1 zastęp Wojskowej Straży Pożarnej z Barczącej.

Numer: 21 (816) 2013   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *