Mińsk MazowieckiWaleczni na obozie

Swornegacie jak co roku były celem wakacyjnego wyjazdu klubowiczów MKS Taekwon-Do. Uczestniczyli oni w letnim obozie sportowo-rekreacyjnym, którego głównym celem było podnoszenie umiejętności sportowych połączone z aktywnym wypoczynkiem oraz kształtowaniem charakteru i sprawności fizycznej…

Obóz ćwierćwiecza

Waleczni na obozie / Obóz ćwierćwiecza

Dwutygodniowy wyjazd miał miejsce w lipcu. Kilkudziesięcioro mińskich klubowiczów wraz z trenerem Jackiem Łuniewskim VII DAN i instruktorami: Markiem Skibą III DAN, Martą Krajewską II DAN, Michaliną Mikulską II DAN, Mateuszem Radomskim I DAN, Mateuszem Zgódką I DAN oraz opiekunami gościło na Pojezierzu Kaszubskim w ośrodku wypoczynkowym Psia Góra w Swornegaciach koło Chojnic.

W trakcie zajęć kadra szkoleniowa prowadziła bardzo urozmaicone jednostki treningowe. Składały się one z ćwiczeń ogólnorozwojowych, siłowych, rozciągających oraz technicznych. W tym roku bardzo duży nacisk był położony na ogólne przygotowanie klubowiczów do startów w zawodach – stąd bardzo dużo zajęć z wykonywania układów formalnych oraz walki sportowej. Oprócz tego obozowicze brali udział w zajęciach doskonalących ich umiejętności zarówno w wodzie jak i na niej.

Pobyt na Kaszubach urozmaicały także kąpiele w jeziorze, wieczorne ogniska połączone z pieczeniem kiełbasek i śpiewami przy akompaniamencie gitary. Były również dyskoteki, Zumba, gry i zabawy zespołowe oraz wizyta na otwartych basenach i w miejscowym domu kultury. Dodatkowymi atrakcjami był spływ kajakowy malowniczą trasą wiodącą przez kaszubskie akweny wodne, przejażdżki rowerami wodnymi, kajakami i rejsy żaglówkami po okolicznych jeziorach, a także wycieczki po okolicy.

Nie mogło zabraknąć ceremonii chrztu obozowego, a tuż przed wyjazdem i wejściem do autokarów wszyscy wykonali tradycyjne pompki. Tym razem w symbolicznej liczbie 25 z uwagi na fakt, iż w tym roku klub obchodzi 25-lecie istnienia. Dwa tygodnie pobytu na Kaszubach minęły więc bardzo szybko i wszyscy z żalem opuszczali krainę jezior.

Numer: 34/35 (1142/1143) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *