Niebezpieczne rewiry

Żandarm z mińskiej jednostki wojskowej ujął na obwodnicy miasta nietrzeźwego kierowcę. Stało się to w czasie wolnym do służby, gdy zauważył dostawczego Fiata, poruszającego się wężykiem. Żołnierz podjął starania, aby zatrzymać pojazd, co udało się na jednej ze stacji paliw w Kałuszynie. Tam żandarm przejął kluczyki pojazdu i powiadomił policję.

Żołnierskie ujęcie

47-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował jeszcze zamienić się miejscami z pasażerem – swoim kolegą, 40-letnim mieszkańcem tego samego miasta. Niestety, jak ustalili policjanci, również i on był nietrzeźwy. W swoim organizmie miał 1,8 promila alkoholu, natomiast 47-latek wydmuchał ponad 2,5 promila. Mundurowi zatrzymali więc obu mężczyzn.

Kiedy wytrzeźwieli, 47-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do tego czynu i dobrowolnie poddał karze grzywny oraz zakazowi prowadzenia pojazdów. Został także zobowiązany do zapłaty świadczenia na pomoc postpenitencjarną oraz pokrycie kosztów postępowania.

Numer: 34/35 (1142/1143) 2019 Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *