Mińsk MazowieckiWzięli i opisali...

Szanowni Państwo… Jakiś czas temu na działkę dziadków mojej żony zaczęła przychodzić kulejąca kotka. Nie bardzo wiedziałem, gdzie zgłosić tego  zwierzaka, aby udzielono mu pomocy. Jakiś czas później na mojej uczelni zorganizowano zbiórkę dla zwierzaków z Mińska. W ten oto sposób  dowiedziałem się, że tutaj działa grupa, która pomaga zwierzętom…

Klaka dla zwierzaka

Wzięli i opisali... / Klaka dla zwierzaka

Odezwałem się do nich w sprawie kulejącej kotki, którą zauważyłem na działce. Przyjęli zgłoszenie. Umówiliśmy się w miejscu bytowania kotki. Panie z grupy przyjechały, sprytnie złapały zwierzaka i od razu zawiozły do lecznicy. Od tamtego czasu kotka była leczona w Mińsku, potem diagnozowana  ortopedycznie i dalej leczona w Warszawie. W tej chwili kotka przebywa w domu tymczasowym, gdzie czeka na dalsze zabiegi. Panie z grupy pomocy  zwierzakom z Mińska organizowały zbiórki dla tej kotki, leczenie, jedzenie, transport, dom tymczasowy (po zakończeniu leczenia dla kotki będzie poszukiwany dom docelowy).

Na podstawie zgłoszonego przeze mnie zwierzaka wiem, że mińska grupa pomocy zwierzętom naprawdę działa. Pomagają oni dziko żyjącym kotom  i psom, prowadzą akcje sterylizacji, aby zmniejszyć populację bezdomnych zwierząt, pomagają właścicielom zwierząt, których nie stać na leczenie ich podopiecznych.
Problemem grupy jest to, że non-stop cierpi na deficyt środków finansowych, co wynika z niedostatecznego wsparcia darczyńców wobec dużej liczby podopiecznych.
Pomyślałem więc, że może Państwo zainteresują się grupą Zwierzaki z Mińska, co być może zaowocuje powstaniem artykułu na łamach „Co słychać?”. Dzięki temu więcej osób dowie się o ich istnieniu, a to spowoduje wzrost wsparcia finansowego, a i sami czytelnicy z Mińska będą odtąd wiedzieć, że w  ich mieście prężnie działa grupa, która dba o zwierzęta potrzebujące pomocy. Zwierzaki z Mińska to jest coś, z czego mińszczanie mogą być dumni…

Z poważaniem,
Sebastian Pawlak

PS. Uprzedziłem Panie z grupy, że napiszę do Państwa w ich sprawie. Bardzo się ucieszyły.

Numer: 32/33 (1140/1141) 2019Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *