Już po raz piąty doszło do powiatowego przeglądu kronik OSP. Do konkursu zgłoszono 16 tomów kronik i 3 monografie. Były wśród nich kroniki z OSP Grzebowilk Wojciecha Łojka, OSP Mistów Lidii Domańskiej, OSP Okuniew Krzysztofa Mościckiego, OSP Pustelnik Pauliny Główki, OSP Sulejówek Agnieszki Tkacz, OSP Wola Rafałowska Macieja Paciejewskiego oraz kronika ZP OSP w Mińsku Ryszarda Szczurowskiego.

Kroniki z remizy

Kroniki z remizy

Także kronika MDP z Siennicy i Złota Księga Sali Tradycji i Historii OSP w Siennicy autorstwa Leszka Dąbrowskiego, album Komendy Powiatowej PSP w Mińsku Ewy Zajmy. Monografie zaś to 100 lat OSP w Mistowie, 100 lat działalności Rycerzy Floriana OSP w Okuniewie, a także historia OSP i szkoły w Jędrzejowie.
Kronikarzy przyjmował wiceprezes ZP OSP Leszek Dąbrowski, a ocenę prac przedstawił Stanisław Czajka. Najwyżej oceniono kroniki z Siennicy, Mistowa, Okuniewa, Sulejówka i Pustelnika.
Każdy autor w swojej pracy mógł odbić okolicznościowy stempel, a najlepsze prace zostały skierowane na Wojewódzki Konkurs Kronik OSP woj. mazowieckiego, który odbędzie się 30 sierpnia br. w opinogórskim Muzeum Romantyzmu.

Numer: 32/33 (1140/1141) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *