SiennicaNiebezpieczne rewiry

Mińscy policjanci w ramach działań Bezpieczne Wakacje spotkali się z uczestnikami obozu wędrowników należących do skautingu katolickiego. Dominika Witek odwiedziła dzieci przebywające w gospodarstwie agroturystycznym Nad Rzeczką w Ptakach.

Rady wędrowników

Niebezpieczne rewiry / Rady wędrowników

Policjantka wspierana przez Piotra Kaczmarskiego i Magdalenę Tchórzewską przypomniała uczestnikom zasady związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą oraz w lesie. Wędrownicy dowiedzieli się, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Funkcjonariusze przestrzegali, aby nigdy nie oddalać się od swoich opiekunów i korzystać z kąpielisk strzeżonych. Przekazano również informacje o zagrożeniach wynikających z ukąszenia różnych owadów.

Jedną z atrakcji spotkania była możliwość zapoznania się ze sprzętem policyjnym, aby wędrownicy poczuli się jak prawdziwi policjanci. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie wszyscy otrzymali od funkcjonariuszy drobne upominki podnoszące poziom bezpieczeństwa na drodze.

Numer: 32/33 (1140/1141) 2019   Autor: (kpp)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *