KałuszynKałuszyn sportowo-pożarniczy

Wyniki strażackich zmagań nad Zalewem Karczunek, w których wzięły udział drużyny OSP z gminy Kałuszyn, pokazały, że decyzja o wpisaniu ich na stałe do rocznego kalendarza wydarzeń jest zupełnie słuszna. Jak zapowiadał burmistrz Arkadiusz Czyżewski, co roku będą one wypadać coraz bardziej  okazale. Miejmy nadzieję, że także w kwestii osiąganych rezultatów…

Sinołęka nie pęka

Do zawodów, które toczyły się na dobrze przygotowanej murawie stadionu, przystąpiło osiem drużyn seniorskich oraz dwie młodzieżowe. Potęgę  kadrową pokazała przede wszystkim OSP Kałuszyn, która wystawiła nie tylko dwa męskie zespoły (jeden nieklasyfikowany), ale również jeden młodzieżowy oraz dziecięcy.
Najmłodsi członkowie OSP Kałuszyn zaprezentowali w przerwie rywalizacji pokazowe ćwiczenia, za co zostali nagrodzeni medalami i statuetką.

Po rozegraniu biegu sztafetowego z przeszkodami wydawało się, że druhowie z Kałuszyna będą nie do pokonania. Jako jedyni zeszli poniżej 70 punktów,  co znamionuje już pewną klasę. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci OSP Sinołęka, a trzeci byli druhowie z Gołębiówki. Była to więc trójka stałych faworytów strażackich zawodów w Kałuszynie.
W czasie ćwiczeń bojowych kałuszynianie nie najlepiej poradzili sobie ze strąceniem pachołków za pomocą strumienia wody. Wyprzedzili ich sinołęczanie oraz gołębiówczanie, którzy osiągnęli przyzwoite czasy, unikając prostych błędów.

Podwójne zwycięstwo odnieśli druhowie z Sinołęki, którzy wygrali zarówno rywalizację seniorów, jak i młodzieży. Otrzymali nie tylko pamiątkową  statuetkę, ale również czek na 1000 zł. Druga OSP Gołębiówka została nagrodzona kwotą 750 zł, zaś trzecia OSP Kałuszyn – 500 zł. Warto dodać, że niesklasyfikowana drużyna z Kałuszyna osiągnęła wynik, który pozwoliłby jej zająć czwartą lokatę.

Numer: 26/27 (1134/1135) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *