Mistów sportowo-pożarniczy

W gminie Jakubów zawody sportowo-pożarnicze OSP stają się wydarzeniem wręcz kulturowym. Nie dość, że gromadzą wielu fanów sprawnych strażaków, to jeszcze oferują przednią rozrywkę z gastronomią. Pozwalają też wygrać gościom, z czego skwapliwie w Mistowie skorzystali wiśniewianie…

Wiśniew w domyśle

Mistów sportowo-pożarniczy / Wiśniew w domyśle

W sztafecie na czoło stawki wysforowały się jednostki z Ludwinowa, Łazisk i właśnie Wiśniewa. Każda miała szanse na zwycięstwo, ale ludwinowianom  nie powiodło się w bojówce. Tu brylowali wiśniewianie, uzyskując znakomity czas poniżej 50 sekund i do tego bez punktów karnych. Gdyby nie słaby czas w  sztafecie, uzyskaliby w sumie poniżej 110 punktów i szanse na dobre miejsce w zawodach powiatowych. Zwycięskie w ubiegłym roku Łaziska zadowoliły się srebrnymi medalami, a Jakubów – brązowymi.
Z dwóch drużyn kobiecych wygrały druhny z Łazisk uzyskując 155,7 pkt, ale i drugie wiśniewianki wyprzedziły najsłabszych w zawodach druhów z Jędrzejowa. W MDP wygrali gospodarze przed dwiema drużynami z Jakubowa i Jędrzejowem Nowym. Wyniki oscylowały od 180 do prawie 200 punktów.
Swoistym pokazem inteligencji i kondycji była musztra. Tu z męskich drużyn najlepsze były Łaziska, z kobiecych – OSP Wiśniew, a z młodzieżowych drużyn pożarniczych – MDP Mistów.
Wójt Hanna Wocial nie tylko rozdzielała medale, ale także ogłaszała wyniki i pocieszała przegranych. Nagrodami finansowymi 1000, 800 i 500 zł cieszyli się prezesi OSP Wiśniew, Łaziska i Jakubów.

Numer: 26/27 (1134/1135) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *