CegłówMienia śpiewająca…

Dobre formuły są niewyczerpalne. Czy taką jest coroczny piknik integracyjny w Mieni? Zapewne, bo DPS zorganizował śpiewającą zabawę już 15 raz, a najlepsze są piosenki, które znamy, lubimy, a nawet śpiewamy. Ważne – jak, choć śpiewać każdy może...

Bystre i czyste

Mienia śpiewająca… / Bystre i czyste

Jak co roku DPS w Mieni zjednoczył we wspólnej zabawie mieszkańców placówki, ich rodziny i znajomych oraz przedstawicieli ponad dwudziestu  zaprzyjaźnionych placówek pomocowych, oświatowych oraz organizacji pozarządowych z regionu. Wśród gości były też władze województwa, powiatu, śpiewające na deser Podciernianki i… nasza kamera.
Część oficjalną zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu imprezy, tj. songu, że śpiewać każdy może… W konkursie karaoke pracownicy zaprzyjaźnionych placówek prezentowali na scenie swoje umiejętności wokalne. Utworami konkursowymi były pieśni inspirowane folklorem. Z przydziału, bo zgodnie z regulaminem piosenki są z góry wybrane i losowane na tydzień przed występem.

Tym razem najwięcej szczęścia i wigoru miała Hej bystra woda, bystra wodziczka. Ten góralski hit zaśpiewało trio z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Małgorzata Rybak, Justyna Kowszun i Renata Małecka tak wcieliły się w góralki, że… wygrały.
Drugą lokatę zajęły reprezentantki DPS Jedlina z utworem Wesele, hej wesele, a trzecie zaś znane w całej Polsce Czerwone jagody w wykonaniu Czarka Wociala, który tym razem wcielił się w reprezentanta Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Mińsku.

Po nagrodzeniu najlepszych i wspólnym zaśpiewaniu wygranej pieśni Mienia zmieniła się w miasteczko piknikowe.
Można było obejrzeć prace plastyczne wykonane przez mieszkańców domu w ramach terapii zajęciowej, a później nawet potańczyć i to przy żywej muzyce.

Numer: 26/27 (1134/1135) 2019   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *