Mińsk MazowieckiMińsk walecznych

Reprezentanci Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO, pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN, pojechali na XXXII Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwon-Do ITF. Wrócili z sześcioma medalami i z mnóstwem cennych doświadczeń…

Czerwiec mistrzów

Mińsk walecznych / Czerwiec mistrzów

Mistrzostwa rozgrywały się na przełomie maja i czerwca w Rybniku. Impreza zgromadziła na starcie 146 zawodników z 26 klubów zrzeszonych w PZTKD, którzy w turniejach eliminacyjnych zdobyli prawo do występu w mistrzostwach.

Tytuły mistrzów Polski wywalczyli Michalina Mikulska w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich II DAN oraz Mateusz Zgódka w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich I DAN.

Tytuły wicemistrzowskie otrzymali: Julia Kawka w walkach kobiet w kategorii do 56 kg oraz duet Michalina Mikulska i Mateusz Radomski w konkurencji walk aranżowanych.

Brązowymi medalami odznaczono: Michalinę Mikulską w walkach kobiet w kategorii do 56 kg oraz Julię Kawkę w konkurencji układów formalnych stopni mistrzowskich II DAN.

Ponadto miński klub na mistrzostwach reprezentował Marek Skiba, a wśród arbitrów zawodów – sędzia klasy międzynarodowej Karol Łuniewski oraz sędziowie krajowi Jarosław Nowak i Piotr Kuźmicz.

W sumie w trzech imprezach mistrzostw Polski rozegranych w maju i czerwcu zawodnicy Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO wywalczyli 34 medale, 9 tytułów mistrzowskich, 13 wicemistrzowskich oraz 12 brązowych medali.

Warto też dodać, że z kwietniowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików makroregionu mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego, które są w tej kategorii wiekowej najważniejszą imprezą w Polsce, mińscy zawodnicy przywieźli 14 medali.

Numer: 24/25 (1132/1133) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *