Igrzyska samorządowców 2019

Rywalizację sportową samorządów powiatu mińskiego nazwano szumnie igrzyskami, które właśnie miały swą 20. edycję. Tym razem nie w Siennicy, a Mrozach i w asyście seniorów, którzy harcowali na stadionie i przed sceną. W zawodach jak co roku wzięli udział przedstawiciele samorządów gminnych i miejskich z terenu powiatu oraz przedstawiciele służb mundurowych. Na szczęście wojsko, straż i policja walczyli między sobą, co znacznie zmotywowało  cywilów, a szczególnie kałuszynian, którzy pierwszy raz uczestniczyli w rozgrywkach…

Porcelany do zmiany

Igrzyska samorządowców 2019 / Porcelany do zmiany

Rozgrywki przeprowadzono w kilkunastu dyscyplinach. Była zespołowa piłka siatkowa i piłka nożna, a indywidualnie tenis stołowy mężczyzn i kobiet, bieg mężczyzn na 1200 m, bieg kobiet na 800 m, tenis ziemny, dart (rzutki), strzelanie z broni pneumatycznej, łucznictwo, pchnięcie kulą oraz  kategoria dla VIP-ów czyli rzut piłką do kosza. Wiele konkurencji rozegrało się na miejskim stadionie, gdzie tego dnia odbywała się Mazowiecka Sportowa Senioriada 2019.
Zwycięzcy odbierali nagrody z rąk twórcy igrzysk i przewodniczącego rady powiatu Mirosława Krusiewicza i wicestarosty Witolda Kikolskiego. Zresztą powiat wygrał punktację generalną, wyprzedzając mundurowy OSŻW i startujący pierwszy raz Kałuszyn.
Na medalowe miejsca złożyły się punkty w grach zespołowych i konkurencjach indywidualnych. I tak w siatkówce wygrało starostwo przed Cegłowem, Mrozami, Siennicą, Mińskiem i Stanisławowem, a futbolówką najlepiej rządzili piłkarze z Cegłowa, Sulejówka, Siennicy i starostwa. Wśród mundurowychpod siatką najlepsi byli żandarmi, a na trawie lotnicy z 23 BLT.

W konkurencjach solowych tenis stołowy wygrał Mirosław Krusiewicz przed Tomaszem Wardzyńskim z PSP i Stanisławem Duszczykiem z Siennicy. Z kobiet zaś Eliza Kondej-Paź z 23 BLT, Urszula Szlenda ze starostwa i Małgorzata Dębowska z gminy Cegłów.
Biegi zdominowali mundurowi – Sebastian Lipiec, Arkadiusz Wojtaczka, Marta Filochowska, Aneta Wysokińska i Beata Ślązak, wpuszczając tylko na srebro Dariusza Przybyłkę z Kałuszyna.
Tenis ziemny mężczyzn wygrał Adrian Ornat z 23 BLT, ale tuż za nim byli cywile z Siennicy – Zenon Kosut i Grzegorz Cieślak.
Dart należał do reprezentantów starostwa, czyli Mirosława Krusiewicza i Anny Komudy. Za nimi celnie rzutkowali Dariusz Przybyłko i Arkadiusz Czyżewski z Kałuszyna oraz Marta Filochowska z 23 BLT i Ewa Klukiewicz z mińskiej gminy.
Strzelanie z broni wygrali Ilona Bogusz i Robert Smuga ze starostwa, a trzeci był Andrzej Koseski z gminy Dobre.
Łucznictwo mężczyzn wygrali żandarmi – Kamil Panek, Paweł Soćko i Mariusz Murawski, a wśród kobiet Izabela Wesołowska ze starostwa i Anna Komuda z Edytą Przybułek z Kałuszyna.
Pchnięcie kulą mężczyzn też należało do żandarmów, czyli Rafała Szkutnika i Anety Wysokińskiej. Za nimi uplasował się Paweł Wolski z Sulejówka i Kamil Panek z OSŻW, a wśród kobiet – Edyta Przybułek z Kałuszyna i Małgorzata Kretowicz z mińskiej gminy.
Jak zawsze emocjonujący był rzut do kosza VIP-ów. Po dogrywkach najcelniejszy okazał się wójt gminy Siennica – Stanisław Duszczyk, a za nim burmistrz Halinowa – Adam Ciszkowski i przewodniczący rady gminy Siennica – Zenon Jurkowski.

Medale wręczono po ośmiu godzinach walki na parkiecie, bieżniach, rzutniach i przy siatkach. Wielu medalistów nie wytrzymało presji czasu, więc nie  ma ich na zdjęciach i filmie z gali. Tak być nie musi, a nawet nie może, bo odbiera ceremonii jej wiarygodność i blask. Obecność medalistów to ostatnia zmiana w regulaminie, którą trzeba wprowadzić

Numer: 23 (1131) 2019   Autor: J. Zbigniew PiątkowskiKomentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *