Mińsk sportów walki

Zawodnicy Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO pod opieką Mistrza Jacka Łuniewskiego VII DAN wzięli udział w XXVI Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-Do ITF, które rozgrywane były w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku. Przywieźli stamtąd w sumie 9 medali oraz klubowy tytuł mistrzowski…

Złota załoga

Impreza zgromadziła na swoim starcie 288 zawodników z 54 klubów, w tym 14 sportowców z Mińska. Wszyscy oni musieli wcześniej przejść eliminacje uprawniające do startu w mistrzowskiej imprezie. Mińszczanie w trakcie zawodów zdobyli w sumie dziewięć medali: dwa złote, cztery srebrne i trzy brązowe.

Tytuły mistrzów Polski wywalczyli: Cezary Jackowski w walkach mężczyzn do 70 kg oraz Michał Tril w walkach mężczyzn do 52 kg.

Wicemistrzostwo zdobyli: Helena Kędziora w konkurencji układów formalnych stopni 6-2 KUP, Cezary Jackowski w konkurencji układów formalnych stopni 1 KUP-II DAN, Karolina Łuniewska w walkach kobiet do 46 kg oraz Piotr Zabiegliński w walkach mężczyzn do 46 kg.

Brązowymi medalistami mistrzostw zostali: Aleksandra Kozłowska w walkach kobiet do 55 kg oraz Cezary Gąsior w konkurencji układów formalnych stopni 5-2 KUP i w walkach mężczyzn do 58 kg.

Tytuł dla najlepszego zawodnika Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych przypadł mińszczaninowi – Cezaremu Jackowskiemu, a tytuł najlepszego klubu w klasyfikacji generalnej zawodów przypadł Mińskiemu Klubowi Sportowemu TAEKWON-DO.

Trzeba dodać, że miński klub reprezentowali też: Konrad Bernacki, Patryk Matejak, Karol Misterkiewicz, Miłosz Piętka, Szymon Tarnowski, Oliwia Urbanowska i Łukasz Zgódka, a wśród arbitrów zawodów znaleźli się – sędzia klasy międzynarodowej Karol Łuniewski oraz sędzia krajowy Piotr Kuźmicz. Im także należą się duże gratulacje za udział w zawodach.

Numer: 23 (1131) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *