To był pierwszy w powiecie taki konkurs wokalny. Nie dość, że każda szkoła mogła zgłosić tylko jedną śpiewającą osobę, to każda z nich mogła przypomnieć piosenkę z repertuaru Anny Jantar lub Natalii Kukulskiej.

Od matki lub córki

Od matki lub córki

Nie wiadomo, skąd się wziął taki wybór, ale komisja konkursowa miała niełatwe zadnie po wysłuchaniu 43 wykonawców. Musiała w każdej kategorii wiekowej wyłonić tylko po troje laureatów, dla których przewidziane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas gali podsumowującej konkursy organizowane w ramach VII Dni Powiatu Mińskiego 7 czerwca 2019 r. w sali widowiskowej Klubu Centrum Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Kto tam jeszcze raz zaśpiewa? Na pewno z klas I-III Alicja Mirosz z Cisia, Stella Santorek z SP w Latowiczu i Dominika Urbanek z SP w Cegłowie. Z klas IV-VI SP pojawi się Maryla Brzezińska z Marianki, Halszka Rembowska z MSA, Lena Kurowska z Siennicy i Marta Korzeń z Cegłowa, a z jeszcze starszych Martyna Wocial z SP w Mistowie, Urszula Dorosz z SP w Halinowie i Jakub Wieczorek z SP w Jakubowie. Z najstarszych wystąpi tylko Patryk Bakuła z Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie.

Dodatkowo wybrani wykonawcy otrzymają możliwość zaprezentowania nagrodzonej piosenki przed koncertem Natalii Kukulskiej 19 września 2019 r. w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim.

Numer: 22 (1130) 2019   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *