Dębe WielkieDębe siatkarskie

Jest kilka imprez sportowych, które na stałe weszły do kalendarza dębskiego GOSiR, i za sprawą których rekordy frekwencji z roku na rok przewyższają oczekiwania organizatorów. Tak też było i tym razem podczas trzeciej edycji Siatkarskiego Turnieju o Puchar Dyrektora GOSiR Dębe Wielkie, który został rozegrany w dębskiej hali sportowej…

Kamyki przed Zbieraninką

Dębe siatkarskie / Kamyki przed Zbieraninką

W tym roku do udziału w rozgrywkach przystąpiło 14 drużyn. Przyjechały między innymi z: Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Brzózego, Nowego Dworu Mazowieckiego, Mrozów, Otwocka, Sulejówka oraz oczywiście Dębego Wielkiego, więc zawody miały iście wojewódzką rangę.

Mecze, pod bacznym okiem sędziów Roberta Szumowskiego oraz Piotra Kosiackiego, toczyły się równocześnie na dwóch boiskach. Koordynatorami całego przedsięwzięcia byli: dyrektor GOSiR Rafał Wtulich oraz Łukasz Piekarski, współorganizator zawodów.

Poziom tegorocznego turnieju pozytywnie zaskoczył zawodników oraz organizatorów. O wyniku części spotkań decydowały pojedyncze punkty, nieraz konieczne było rozegranie tie-break’a. Mimo poważnej sportowej rywalizacji turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze, choć emocji i niespodzianek nie brakowało.

Złoto w tym roku zgarnęła drużyna Warszawskich Kamyków. Za nimi znaleźli się gospodarze, czyli Wesoła Zbieraninka, a trzecie miejsce na podium zajęli zawodnicy mińskiego Ekonoma. Po zaciekłych meczach eliminacyjnych szczęścia w półfinale zabrakło Kowalom Losu, którzy wylądowali na czwartej pozycji.

Organizatorzy przyznali też kilka nagród indywidualnych. Najmłodszym zawodnikiem zawodów został szesnastoletni Mateusz Buczek (Burza Brzóze). Najlepszą zawodniczką turnieju okrzyknięto Aleksandrę Smugę (Wesoła Zbieraninka). Najbardziej doświadczonym zawodnikiem okazał się Sławomir Wittliff (rocznik 1960, z ekipy No Name). Statuetka dla najbardziej wartościowego gracza w tym roku powędrowała do Przemysława Rowińskiego (Kamyki Warszawa).

Trofea zakupione zostały ze środków dębskiego GOSiR. Zwycięzcom gratulujemy, a tych, którzy już wyczekują okazji do rewanżu, organizatorzy zapraszają do udziału w Nocnym Turnieju Siatkówki, który wraz z końcem roku zorganizowany zostanie w dębskiej hali sportowej.

Numer: 22 (1130) 2019   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *