Mieszkańcy Wesołej i Sulejówka wciąż protestują przeciwko budowie Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Mają trzy główne postulaty, a główny z nich to wstrzymanie prac nad obwodnicą w przebiegu przez centrum dzielnicy na nasypie. Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową z rygorem natychmiastowej wykonalności dla wariantu zielonego obwodnicy.Od  decyzji środowiskowej wpłynęło ponad 540 odwołań.

NIE dla WOW

Drugi postulat dotyczy poziomu hałasu, który będzie generowała przyszła obwodnica. Organizatorzy protestu domagają się wykonania nowej, rzetelnej analizy akustycznej. Zaznaczają też, że rodzaj ekranów akustycznych wskazany w decyzji środowiskowej nie wyciszy hałasu z nowej obwodnicy.
Trzeci postulat to powrót do wariantu czerwonego, który zakładał częściowy przebieg trasy w tunelu, przez południową część dzielnicy.
Obecnie na odcinku półtora kilometra będzie położona w odległości 60 metrów od zabudowy mieszkalnej i urzędu dzielnicy. W jej sąsiedztwie – około 200 metrów – znajdą się też  przedszkola i szkoły, szpital MSWiA, jednostka ochotniczej straży pożarnej czy kościół Opatrzności Bożej z zabytkowymi polichromiami profesora Jerzego Nowosielskiego.

Numer: 21 (1129) 2019 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *