W Mińsku
Tegoroczny dzień św. Floriana szczególnie obchodzili strażacy z OSP Kędzierak, świętując 45. rocznicę powstania swojej placówki.
Szafiry Kędzieraka

Jednostka powstała z inicjatywy społecznego komitetu budowy świetlicy oraz tutejszej społeczności. Zebranie założycielskie odbyło się 10 stycznia 1968 r., w którym uchwalono statut i wybrano pierwsze władze statutowe. Z okazji święta druhowie OSP Kędzierak wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w uroczystej mszy w parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku, a następnie udali się przed remizę, gdzie odbyła się druga część obchodów.
Po okolicznościowych przemówieniach przedstawicieli władz samorządowych nastąpiło uroczyste odznaczenie zasłużonych i epitafijne wspomnienia zmarłych druhów.
Numer: 20 (815) 2013 Autor: (jaz)
Komentarze
DODAJ KOMENTARZ